latiu
22.05.09, 10:26
Czy Bóg stworzył wszystko co istniej ?
Czy stworzył też zło?
Postaram się to zagadnienie wyjaśnić na podstawie dwóch przykładów z
dziedziny fizyki:
Czy istniej zimno ?
W zasadzie zimno nie istniej –zgodnie z nauką fizyki zimno jest całkowitym
brakiem ciepła – przedmiot może być przestudiowany tylko wtedy gdy przenosi
energię –ciepło tego przedmiotu przenosi energię- bez ciepła przedmioty są
nieczynne i nie są zdolne do reakcji –my stworzyliśmy zimno w celu wyjaśnienia
braku ciepła
Czy istniej ciemność?
W zasadzie ciemność nie istnieje -ciemność jest całkowitym brakiem światła
–możemy studiować światło jasność - ale nie ciemność- pryzmat Nicolasa
wykazuje odmianę różnych kolorów - w których światło może być rozłożone
zgodnie z długością fal –ciemność jest terminem stworzonym w celu wyjaśnienia
całkowitego braku światła
A co ze złem czy zło istniej?
Zło jest brakiem Boga w sercach ludzkich- barkiem miłości - brakiem
humanitarności i wiary –miłość i wiara są jak ciepło i światło one istnieją
ich brak doprowadził do powstania zła
Zło pojawiło się wtedy kiedy inteligentne duchowe stworzenia- a późnej ludzie
odwróciły się od Boga wtedy została uruchomiona machina zła –Bóg nie
stworzył zła!