Dodaj do ulubionych

gdzie inwestować

28.03.08, 08:14
mam do zainwestowania 200 000
interesuje mnie okres 15 lat
ważne jest dla mnie bezpieczeństwo
Obserwuj wątek
    • axel40 Re: gdzie inwestować 28.03.08, 09:14
      1.Czy znasz się na rynkach kapitałowych?
      2.Czy potrafisz zmieniać zaangażowanie w poszczególne instrumenty finansowe
      3.Jaką strate w ciągu roku akceptujesz?
      4.Jaka strata miesięczna pozbawi cię spokojnego snu?
      5.Jest wiele pytań.Postawione przez ciebie pytanie jest podobne do tego:Jaki
      kupić samochód?
      6.Pozdrawiam
    • janusz.kowalski4 Re: gdzie inwestować 15.04.08, 15:24
      Zanim zostaniesz zasypany różnymi propozycjami, i zaczniesz zastanawiać się czy wybrać którąś z nich, daj sobie trzy tygodnie oddechu od wszelkich propozycji, wyjmij z portfela 200-300 złotych, i kup sobie kilka książek. Na początek (bo książek jest sporo)...

Zawód inwestor giełdowy - Psychologia rynków. Taktyka inwestycyjna. Zarządzanie portfelem - Elder Alexander

Sztuka wyboru akcji - Koch Richard

Jak zarobiłem 2 000 000 $ na giełdzie - Darvas Nicolas

Tao Warrena Buffetta. Inspiracje mistrza gry giełdowej - Mary Buffett, David Clark

Sukces na giełdzie. 24 lekcje skutecznego inwestowania - O'Neil William

Mała książeczka o inwestowaniu w wartość - Christopher H. Browne

Mała książeczka, która podbija rynek - Greenblatt Joel

dodatkowo:

bossa.pl/edukacja/strategie/?gclid=COeRhaLehYsCFQnnlAodP3TTGA
      www.qsl.block.punkt.pl/
      a jak Cię to wciągnie, to pomyśl o szkoleniach organizowanych przez SII i/lub parkiet.com

Im więcej będziesz miał wiedzy o giełdzie i inwestowaniu, tym mniej będziesz miał czasu i cierpliwości dla naganiaczy i ich "super propozycji", co wyjdzie tylko z pożytkiem dla Ciebie i Twoich pieniędzy.
              • drapak.pl Re: gdzie inwestować 20.04.08, 14:34
                Ciekawe jak długiego smile Zobaczymy ile lat zajmie tym nieszczęsnym
                skośnookim, którzy wpłacili na górce w 89, odrobienie strat.
                Chociażby nominalnych bo o inflacji nie wspominam wink
                • axel40 Re: gdzie inwestować 20.04.08, 16:55
                  Na giełdzie ktoś wygrywa ktoś przegrywa.Ktoś komuś sprzedaje towar wart 10zł za
                  1000zł.Frajer ten kto kupił.
                  Jeszcze większym frajerem jest ten spamer z forum giełdy który oblicza straty z
                  funduszu PKO maluchów japońskichsmile))))
                  Wyedukowana część inwestorów strzyże tych niedouczonych lub cwaniaków myślących
                  ,że wszystko wiedzą.
                  Najważniejsze to być po dobrej stroniesmile)
                  A ile razy ty drapaczku wygoliłaś jakiś nieszczęśników?smile))))
                  • drapak.pl Re: gdzie inwestować 20.04.08, 17:17
                    Hej, to się wszystko zgadza ale ja przecież nie o tym. Pozwoliłam
                    sobie po prostu zaprotestować wobec powszechnego przekonania, że
                    wystarczy kupić i trzymać a po pewnym czasie NA PEWNO się zarobi.
                    Najczęściej tak jest ale przykład Japonii pokazuje, że niestety nie
                    zawsze.
                    A co do mnie to sprzedałam część w czerwcu 07 potem w październiku a
                    potem pomału wchodziłam od lutego i obecnie jestem jakieś 5% w
                    plecy. A tobie jak idzie?
                    • axel40 Re: gdzie inwestować 20.04.08, 17:27
                      Zapakowałem się na 100% wolnej gotówki.Gdyby nie czarny piątek to juz byłoby
                      coś do przodu a tak to tylko 2,3% na plus,ale ostatni piątek trochę
                      podskoczy.Ciężko zarobić.Duże wahania cen,ale jestem dobrej myśli.Brak gotówki
                      która uciekła z funduszy do banków.Zapewne podepną się z powrotem po uspokojeniu
                      i jakimś wzroście,a wtedy za niedługo będzie trzeba opuścić statek.Pozdr...
                          • drapak.pl Re: gdzie inwestować 20.04.08, 20:32
                            Harry jak to Harry - elliot'owska teoria fal, z której nic nie
                            kapuję niestety. W każdym razie on też twierdzi, że jakiejś
                            horrendalnej besst to nie będzie a zasięg odbicia na wig20 na
                            sięgnąć teraz ~3300.
                            Ja zbieram na emeryturę także straty mnie też niestraszne smile Ale
                            wiesz jak jest - kusi by łapać dołki i górki, nie? A ty jak
                            wpłacasz? Co stały okres czasu stałą kwotę?
                          • drapak.pl Re: gdzie inwestować 20.04.08, 20:39
                            Jeszcze pytanko. Co sadzisz o wejściu w AIG dalekiego wschodu (ma to
                            mbank)? Giełda chińska już niemal 50% od szczytu, może będzie jakieś
                            silniejsze odbicie...mnie trochę kusi...
                            • axel40 Re: gdzie inwestować 20.04.08, 22:43
                              Chiny w trendzie spadkowym i nie widać żadnego sygnału kupna na razie lub nawet
                              próby zmiany.Widać wyraźnie słabość tego rynku podczas wzrostów w USA i Europie
                              Chiny szły swoim spadkowym torem.
                              W grudniu 2005 indeks B-Share był na poziomie 60 pkt,a na szczycie w
                              październiku 2007 na 386.W ciągu 2 lat wzrost o ile procent?Aż się boję
                              liczyćsmileJest z czego spadać.A co do łapania dołków to specem nie jestem i nie
                              robie tego aczkolwiek z tym wewnętrznie walczęsmile

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka